Tekst objavljen: 22.09.2015 14:10        


PODGORICA, 22. septembar (Tanjug) - Vlada Crne Gore i turska firma Sandžakli mobilia potpisali su u Rožajama ugovor o kupoprodaji i investiranju i ugovor o zakupu dela imovine nekadašnjeg "Gornjeg Ibra", a investicioni plan obavezuje kupca na ulaganje od 5,36 miliona evra.

Turci ulažu 5,36 miliona evra u preduzeće

Kupac će, kako je planirano, razviti program proizvodnje bukovog i jelovog furnira i program prerade čamovog drveta - od sirovina iz Crne Gore.

Kompletnu proizvodnju otkupljivaće matična fabrika u Turskoj, a u prvoj godini najavljuju zapošljavanje 49 radnika, a u naredne dve još 110, pišu Vijesti.

Ukupna investicija vredna je 5,36 miliona evra, od čega će 986 hiljada biti potrošeno na adaptaciju i rekonstrukciju postojećih objekata. Preostala 4,4 miliona planirana su za potrebe proizvodnog procesa.

"Lokacija 1A" prodata je za 400 hiljade evra, dok će za "lokaciju 1B" zakupac plaćati 0,6 evra godišnje po kvadratu, u narednih sedam godina.

Ostavi komentar


Pročitao/la sam i prihvatam uslove korišćenja




Povezane teme:

Kalkulator dozvoljenog minusa
Dozvoljeni minus
Nedozvoljeni minus
dana