MADRID, 18. januara (Tanjug) - Broj međunarodnih turista širom sveta je u 2015. godini porastao 4,4 odsto, na rekordnih 1,18 milijardi, uprkos zabrinutosti zbog terorizma, saopštila je danas Svetska turistička organizacija Ujedinjenih nacija (UNWTO).
Broj turističkih dolazaka u Evropu, Azijsko-pacifički region i Severnu i Južnu Ameriku je porastao za pet odsto, dok je broj dolazaka u severnoafrički region opao za osam odsto, jer su zemlje poput Tunisa bile meta terorističkih napada, navodi se u saopštenju turističke organizacije, a prenosi agencija Frans pres.
Ranije je UNWTO prognozirao da će broj međunarodnih turističkih dolazaka porasti za tri do četiri odsto u 2015. godini, posle rasta od 4,7 odsto iz 2014. godine, navodi Frans pres.
Ostavi komentar