Tekst objavljen: 22.04.2015 5:40        


PARIZ,7.aprila (Tanjug) - Francuska modna kuće obuće i odeće Vivarte otpustiće više od 1.300 zaposlenih u filijali za izradu odeće La Al (La Halle). Planirno smanjenje broja zaposlenih je deo restruktuiranja preduzeća koje je suočeno sa padom prodaje odeće ali i velikim gubicima.

Vivarte otpušta 1.300 zaposlenih

PARIZ,7.aprila (Tanjug) - Francuska modna kuće obuće i odeće Vivarte otpustiće više od 1.300 zaposlenih u filijali za izradu odeće La Al (La Halle).
Planirno smanjenje broja zaposlenih je deo restruktuiranja preduzeća koje je suočeno sa padom prodaje odeće ali i velikim gubicima.
Sindikati zaposlenih u kompaniji Vivarte u čijem sastavu su marke Naf Naf, Kokai, Andre, Mineli i Ševinjon, strahuju da bi otkaze mogli dobiti i zaposleni u sektoru obuće ali i prodavci u tredestak nerentabilnih robnih kuća mahom u gradovima u unutrašnjisti, prenosi AFP.
Očekuje se da će direkcija u sredu izneti detaljan plan restruktuiranja.

Ostavi komentar


Pročitao/la sam i prihvatam uslove korišćenja




Povezane teme:

Kalkulator dozvoljenog minusa
Dozvoljeni minus
Nedozvoljeni minus
dana