PEKING, 6. aprila (Tanjug) - Vrednost kineske maloprodaje posredstvom interneta zabeležila je prošle godine rast od 49,7 odsto, dostigavši 2,8 biliona juana, odnosno oko 450 milijardi dolara, saopštio je Centar za istraživanje elektronske trgovine. Udeo onlajn trgovine u ukupnom maloprodajnom prometu lani je iznosio 10,6 odsto, uz rast od 32,5 odsto, preneo je Kineski medjunarodni radio.
PEKING, 6. aprila (Tanjug) - Vrednost kineske maloprodaje posredstvom interneta zabeležila je prošle godine rast od 49,7 odsto, dostigavši 2,8 biliona juana, odnosno oko 450 milijardi dolara, saopštio je Centar za istraživanje elektronske trgovine.
Udeo onlajn trgovine u ukupnom maloprodajnom prometu lani je iznosio 10,6 odsto, uz rast od 32,5 odsto, preneo je Kineski medjunarodni radio.
Izveštaj centra, zasnovan na podacima najvećih kineskih kompanija, pokazao je da rastu onlajn maloprodaje doprinosi njeno širenje na seoska područja, medjunarodne transakcije i prodavci koji se pojavljuju na društvenim mrežama, kao što je Vi-cet.
Ostavi komentar