Tekst objavljen: 10.06.2015 13:09        


BEOGRAD, 8. juna (Tanjug) - Zdravstvene ustanove u Srbiji trenutno duguju veledrogerijama 3,2 millijarde dinara, zbog čega su prinuđene da uzimaju kredite kako bi platile proizvođačima i obezbedile frunkcionisanje, izjavio je danas predsednik Grupacije veledrogerija Srbije PKS Miomir Nikolić. Ipak građani ne treba da brinu jer će lekova biti i snebdevenost tržišta će biti obezbeđena, naveo je on.

Zdravstvo duguje veledrogerijama 3,2 milijarde dinara

"Fabrike od nas traže bankarske garancije i redovnost plaćanja. Čim ne platimo one zaustavljaju snabdevanje i to je nešto što ugovorima regulišemo. Mi njima plaćamo na 60 dana, zdravstveni fond redovno plaća ustanovama na 90 dana, a ustanove kada dobiju pare, prvo isplate plate", rekao je Nikolić novinarima na konferenciji GIRP, Evropske asocijacije veledrogerija.

Prema njegovim rečima postoje zdravstvene ustanove koje su više godina u blokadi, ali postoje i one koje su vrlo revnosne u svom poslovanju.

To zavisi od menadžmenta koji ih vodi, a to je u nadležnosti lokalnih samouprava ili resornog ministarstva, naglasio je on.

Nikolić međutim kaže da građani ne treba da brinu jer će lekova uvek biti i veledrogerije čine sve kako bi se obezbedio kontinuitet u snabdevanju.

On je podsetio da je plaćanje uslov redovnog snabdevanja, planiranja i predvidinosti i da situacija nastala sa javnim dugom 2012. godine, ne sme da se ponovi.
Mi ne želimo da zdravstvene ustanove potroše više nego je predviđeno budžetom, već treba da budu racionalne u trošenju sredstava koje im je fond poverio, zaključio je Nikolić.

Ostavi komentar


Pročitao/la sam i prihvatam uslove korišćenja




Povezane teme:

Kalkulator dozvoljenog minusa
Dozvoljeni minus
Nedozvoljeni minus
dana