Tekst objavljen: 04.04.2013 16:29        


Predsednik Evropske komisije Žoze Manuel Barozo smatra da je prošla opasnost po opstanak zajedničke evropske valute evro i dodao da veruje da je "egzistencijalna kriza prošla".

Barozo: Opasnost je prošla, evro je preživeo

Barozo je uveren da je u vezi krize oko evra najgore savladano. Prema njegovim rečima, pre godinu dana govorilo se o kraju evra, nije bilo poverenja investitora, a sada se vraća poverenje u evropsku valutu.

Povod za zabrinutost zbog ekonomskog stanja postoji i dalje, kazao je on i dodao da je u pojedinim zemljama članicama EU socijalno stanje strašno.

Barozo je mišljenja da je potrebno raditi na jačanju konkurentnosti preko ponovno dobijenog poverenja od strane potrošača i preduzeća. S tim u vezi je Barozo posebno pomenuo potrebu za konsolidacijom budžeta.

Takođe je istakao da borba protiv nezaposlenosti predstavlja najviši prioritet, i izrazio zadovoljstvo što je u novim pregovorima o budžetu EU dogovorena "Evropska garancija za omladinu".

Ostavi komentar


Pročitao/la sam i prihvatam uslove korišćenja




Povezane teme:
evro evrozona kriza evra kriza evrozone kriza u Evropi barozo evropska unija EU ekonomska kriza

Kalkulator dozvoljenog minusa
Dozvoljeni minus
Nedozvoljeni minus
dana