U 2012. godini OTP Grupa je zabeležila 518,32 miliona evra usklađenog profita nakon oporezivanja, isključujući posebni bankarski porez, uticaj prevremene otplate deviznih hipoteka, dividende i pozitivni poreski štit za troškove umanjenja vrednosti investicija.
Računovodstveni profit, uključujući sva usklađivanja iznosio je 423,73 miliona evra, što je za 46 odsto više nego u 2011.
Operativni profit Grupe poboljšan je za tri odsto na godišnjem nivou.
U 2012. godini trend rasta udela stranih podružnica u profitu se nastavio i one ukupno beleže 210,82 miliona evra profita.
Poslovanje hrvatske podružnice nije samo ostalo profitabilno, već je uspela da značajno poboljša svoj rezultat bez jednokratnih uticaja. Gubici u Srbiji i Crnoj Gori su dosta ublaženi, dok je slovačka banka ostala u crvenom.
Ostavi komentar