Tekst objavljen: 13.10.2025 16:00        

Domaće tržište akcija stagniralo je protekle sedmice uz prilično slabu investicionu aktivnost. Indeks Belex15 neznatno je porastao na 1.224 poena, dok je ukupan promet na tržištu iznosio 73,1 milion dinara (0,6 miliona evra)

Belex stagnirao ponovo uz skromne promete


Dunav osiguranje (DNOS) je bila najprometnija akcija sa realizacijom od 4,1 milion dinara. I protekle sedmice je nastavljen trend slabljenja tražnje na ovoj hartiji koja se spustila 2,1 odsto na 1.613 dinara.



Aerodrom „Nikola Tesla“ (AERO) zadržao se na nivou od 2.200 dinara uz promet od 1,8 miliona dinara i postojanu tražnju na ovoj ustaljenoj ceni. Među prometnijim akcijama bilo je i Jedinsto iz Sevojna (JESV) koje se spustilo 1,2 odsto na 8.400 dinara.


Akcije Metalca iz Gornjeg Milanovca (MTLC) porasle su 1,4 odsto na 2.180 dinara, nakon što su nakratko postigle novi višegodišnji maksimum od 2.200 dinara. Mimo indeksne korpe, najviše se trgovalo prioritetnim akcijama Philip Morris-a (DINNPB) koje su skočile 4,8 odsto na 9.700 dinara uz promet od 0,8 miliona dinara.

U centru pažnje investicione javnosti prošle sedmice našla se Naftna industrija Srbije (NIIS) koja od srede posluje pod američkim sankcijama nakon što je njihova primena od februara u nekoliko navrata odlagana. Kompanija je saopštila da radi na prevazilaženju nastale situacije, a u petak je najavila isplatu dividende za 22. oktobar.

Ostavi komentar


Pročitao/la sam i prihvatam uslove korišćenja




Povezane teme:
Beogradska berza nedeljni izveštaj sa berze belex BELEX15

Kalkulator dozvoljenog minusa
Dozvoljeni minus
Nedozvoljeni minus
dana