Tekst objavljen: 21.01.2013 14:04        


Biti timski igrač u svojoj firmi je stvarno odlična stvar, ali postoje neke teme ili neki trenuci kada je više nego neophodno da budete sebični kako bi napredovali u karijeri.

Trenuci kada morate da budete sebični na poslu

Ovo su tri slučaja kada vi kao zaposleni treba da se zauzmete za sebe. To su slučajevi u pitanju vašeg dnevnog posla i dnevnih obaveza, pitanje plate i pitanje nadređenih.

1. Svakodnevni posao

Verovatno ste nekad izvršavali neki zadatak koji vam baš nije u „opisu posla“. Ako takve poslove radite neki duži period, to vam može ugroziti karijeru. Takvi zadaci mogli bi uzrokovati da ne napredujete u onom „poslu za koji ste plaćeni“. Zato budite spremni da menadžeru koji je sklon tome da vam takve zadatke daje, odlučno kažete „NE!“ Ali fino i sa dobrim razlogom.

2. Koliko ste plaćeni?

Da li možete da zamislite situaciju kako vam prilazi vaš HR menadžer i kaže vam kako misli da ste malo plaćeni i želi da vam on to reguliše. Nemoguće, jel da? Ako ne preuzmete inicijativu po pitanju svoje plate, uvek ćete biti slabije plaćeni od ostalih.

Iako menadžeri pitanje plata standarno odlažu za kraj godine i posle evaluacije zaposlenih, to ne mora da znači da je to i jedino vreme kada sa njima možete razgovarati o tom pitanju.

3. Za koga radite?

Biti deo sektora koji je loš ili koji ima lošeg šefa može na duge staze da bude ozbiljna prepreka u vašoj karijeri. Razmišljajte o premeštaju. Posebno ako volite kompaniju u kojoj radite. Najbolje vreme za to su kada završite jedan zadatak ili ste pri njegovom kraju. Najlakši način za to je jednostavno prići menadžeru koji vodi sektor koji vas interesuje.

Ostavi komentar


Pročitao/la sam i prihvatam uslove korišćenja




Povezane teme:
karijera biznis posao

Kalkulator dozvoljenog minusa
Dozvoljeni minus
Nedozvoljeni minus
dana