Besparica, koja se iz godine u godinu sve više oseća, naterala je one željne novih novogodišnjih krpica da kupovinu u luksuznim šoping centrima zamene „sekond hend“ prodavnicama i autlet centrima.
A da i tokom godine umesto za novim modelima garderobe sve češće posežemo za rabljenom odećom, najbolje svedoči podatak da je u Srbiju u protekloj godini uvezeno više od 2.000 tona polovne garderobe.
Koliko je prodaja iz druge ruke postala unosan biznis, pokazuje i činjenica da “sekond hend” radnje niču kao pečurke posle kiše, a za razliku od gotovo avetinjskih trgovinskih centara, u ovim prodavnicama se potrošači bukvalno grabe za komad odeće.
Kako ističu prodavci u radnjama, dolaze im i stari i mladi, ali kupuju samo žene.
A da je kriza i te kako uzdrmala kupovnu moć ovdašnjih dama, te da se danas sve više vodi računa o tome da se prođe što jeftinije, pa makar se u novogodišnjoj noći nosio i prošlogodišnji model, najbolje svedoče podaci da se iz dana u dan povećava i broj kupaca u autlet centrima.
Tako u “Fešn park autlet centru” u Inđiji, koji slovi za najveći u Srbiji, ističu da su za manje od osam meseci, koliko je otvoren ovaj centar, imali oko 800.000 posetilaca, što u prevodu znači da svaki mesec u njemu kupuje oko 100.000 stanovnika ili celo Kraljevo.
A da se borba, bez obzira na to, vodi bukvalno za svakog kupca, pokazuje i podatak da je pred novogodišnji vikend na već snižene cene garderobe još dodato ekstra sniženje od 30 odsto.
Ostavi komentar