Tekst objavljen: 13.05.2013 11:30        


Prodaja uglja tokom grejne sezone bila je upola manja nego prošle godine, a u prva tri meseca ove godine gotovo da je stala. Najčešće kupovine su na džak, a u poslednje vreme više nije iznenađenje kada građani dođu na stovarište da kupe dva-tri grumena uglja.

Ugalj se ne prodaje na tone već na kilograme

Stovarišta uglja u skorije vreme nisu bila bolje snabdevena, ali ugalj niko neće. U skladištima ima svih vrsta i domaćeg i uvoznog uglja.

Iako su jamski rudnici podigli cene još polovinom aprila, za oko 11 odsto na stovarištima, one sada miruju. I dalje je najjeftinija "kolubara", tona je oko 5.500 dinara. Za tri tone boljeg uglja treba izdvojiti najmanje oko 30.000 dinara.
Nekada su u maju bile najveće kupovine, sada prodaja uglja skoro da je stala.

- Prodaja je zaista loša, izuzetno loša. Ako bi uporedili u odnosu na prethodne godine za 50 odsto je lošije - kaže Radoš Simić sa stovarišta Ferast iz Kruševca.

Šef stovarišta Aleksandar Marković ističe da loša prodaja ima veze sa opštom situacijom u društvu. - Narod nema para. Na rate dajemo preko sindikata, čekovima građana - rekao je Marković.

Ni povremene akcije sniženja koje rudnici sve češće daju, i do 20 odsto, ne pomažu. Snabdevači kažu da većina građana kupuje sada na džak, a kvalitetniji ugalj sve češće kupuju samo na grumen.

U kruševačkom stovarištu raduju se penzionerima. Kažu, penzije su redovne, a oni su pedantni što se tiče nabavke ogreva.

 

PITAJ BESPLATNI KAMATICA SAVETNIK KOJI JE KREDIT NAJBOLJI ZA TEBE

Ostavi komentar


Pročitao/la sam i prihvatam uslove korišćenja




Povezane teme:
siromaštvo osiromašenje energetika kupovina potrošači grejanje

Kalkulator dozvoljenog minusa
Dozvoljeni minus
Nedozvoljeni minus
dana