Odbornici će razmatrati predlog nove komunalne takse od 25.000 KM, kao i stroža pravila oglašavanja igara na sreću radi zaštite javnog prostora i mladih.
Kladionice u Banjaluci uskoro bi mogle da se suoče sa novim nametima i strožim pravilima oglašavanja. Na narednoj sednici Skupštine grada odbornici će razmatrati predloge odluka kojima je predviđeno uvođenje komunalne takse od 25.000 KM (oko 12.800 evra) za svaku kladionicu, ali i ograničavanje reklamiranja igara na sreću, posebno u blizini mesta na kojima borave deca i mladi.
Skupština grada Banjaluka na narednoj sednici trebalo bi da razmatra više odluka koje se odnose na uređenje javnog prostora, komunalni red i rad gradskih ustanova i preduzeća. Među njima su i Predlog odluke o reklamiranju na teritoriji grada i Predlog odluke o komunalnim taksama, koje uključuju i mere usmerene na kladionice.
Kako je istakla gradska menadžerka Mirna Savić Banjac, predloženim rešenjima predviđeno je uvođenje nove komunalne takse u iznosu od 25.000 konvertibilnih maraka za svaku kladionicu na području grada. Istovremeno, biće definisana i jasnija pravila za njihovo oglašavanje i postavljanje reklamnih sadržaja.
- Cilj ovih odluka jeste zaštita javnog prostora i smanjenje agresivnog marketinga koji promoviše igre na sreću. Želimo da pošaljemo jasnu poruku da klađenje nije nešto što treba agresivno promovisati, posebno ne u blizini mesta na kojima borave deca i mladi. Zato predlažemo stroža pravila oglašavanja, uz obaveznu saglasnost nadležnih gradskih službi, kako bismo zaštitili interese naših sugrađana -rekla je Savić Banjac.
Ostavi komentar