Tekst objavljen: 27.05.2026 11:54        

Srpska kompanija „Trayal“ iz Kruševca planira da pokrene pogon za proizvodnju raketnog goriva u Rudom, kao dio širenja svog proizvodnog asortimana na području Bosne i Hercegovine.

Kompanija iz Kruševca otvara pogon za raketno gorivo u BiH



Kompanija „Trayal“ je jedna od poznatijih industrijskih firmi u Srbiji, sa dugom tradicijom u oblasti proizvodnje gumenih proizvoda, zaštitne opreme i određenih materijala koji se koriste u industriji i odbrambenom sektoru. Upravo zbog takvog proizvodnog profila, njeno širenje ka projektima u Rudom ocenjuje se kao nastavak razvoja kapaciteta u specijalizovanoj industrijskoj oblasti.

Tokom protekle sedmice predstavnici kompanije boravili su u Rudom, gde je održan sastanak sa zainteresovanim građanima i lokalnim predstavnicima vlasti. Tom prilikom potvrđena je obostrana namjera kompanije „Trayal“ i Opštine Rudo za nastavak i produbljenje saradnje, kao i razvoj postojećih industrijskih kapaciteta na toj lokaciji.

Treba istaći da Opština Rudo i kompanija „Trayal“ već nekoliko godina sarađuju. Kompanija trenutno koristi objekte nekadašnje kasarne u Rudom, gde je već zaposleno osam radnika, a lokalna zajednica ovu saradnju vidi kao važan izvor novih radnih mesta i ekonomskog razvoja.

Plan je da se proširenjem proizvodnih kapaciteta u Rudom razvije pogon u kojem bi se proizvodile sirovine neophodne za proizvodnju raketnog goriva, uz dodatna ulaganja u infrastrukturu i opremu. Prema rečima zvaničnika kompanije, budući zaposleni će morati da prođu detaljan lekarski pregled, kao i plaćenu stručnu obuku u Kruševcu ili Beogradu, kako bi se obezbedili standardi bezbednosti i kvalitet proizvodnog procesa.

Ostavi komentar


Pročitao/la sam i prihvatam uslove korišćenja




Povezane teme:
trayal trajal raketno gorivo BiH

Kalkulator dozvoljenog minusa

Imate problem
o kom želite
da pišemo?

Opišite nam ga, a
mi ćemo ga objaviti.

Opiši problem