Tekst objavljen: 11.04.2015 10:54        


SUBOTICA, 27. marta (Tanjug) - Poljoopskrba ne želi socijalni program već želi da radi, a Agencija za privatizaciju preti da će nas politički gurnuti u stečaj, izjavio je danas direktor ovog subotičkog preduzeća Marin Vidaković.

Poljoopskrba: Prete dnuti u stečaj

SUBOTICA, 27. marta (Tanjug) - Poljoopskrba ne želi socijalni program već želi da radi, a Agencija za privatizaciju preti da će nas politički gurnuti u stečaj, izjavio je danas direktor ovog subotičkog preduzeća Marin Vidaković.
Nakon što je danas Ministarstvo privrede pozvalo rukovodstva i radnike 188 firmi, koje su se našle na spisku za stečaj da se prijave za socijalne programe, Vidaković je optužio Agenciju za privatizaciju da žele da ih namerno Ćpolitički gurnuĆ u stečaj.
ĆKad smo zvali Agenciju, rekli su da će oni nas gurnuti politički u stečaj. Ne znam šta to znači i kako će sudija da reaguje ako se niko ne buni i ako se ni jedan poverilac ne pojavi da nas gurne u stečajĆ Ć rekao je Vidaković Tanjugu.
On napominje da su juče Agenciji za privatizaciju poslali završni račun za 2014. godinu po kojem je preduzeće iskazalo dobitak u iznosu od oko 500.000 dinara, s tim da je u prošloj godini platilo oko 4 miliona dinara na ime PDV-a.
ĆČujem da traže socijalni program Ć nama socijalni program ne treba. Mi želimo da radimo, a da bi otišli u stečaj treba da nas neko gurne u stečaj. A mi poslujemo pozitivno, nemamo dug ni prema jednom poveriocu, ni za plate ni prema PIO fonduĆ Ć rekao je Vidaković.
On dodaje da od statusa Društvenog preduzeća Ćne mogu pobećiĆ i da ne zna kako će izgledati stečaj jer u Srbiji Ćniko nije imao sreće sa stečajemĆ.
Poljoopskrba se zajedno sa još pet subotičkih preduzeća, koja imaju preko 200 zaposlenih, nalazi se na spisku 188 preduzeća obuhvaćenih Akcionim planom Vlade Republike Srbije za okončanje privatizacije pokretanjem stečaja.
Ovo preduzeće sa svega nekoliko zaposlenih, koje se bavi prometom repromaterijala u oblasti poljoprivrede, postoji od 1976. godine, a do je do 1991. godine funkcionisalo u okviru istoimenog zagrebačkog preduzeća.
Tada su Uredbom državnih organa Srbije postali državno preduzeća, dok od 2002. godine vode spor sa Poljoopskrbom Zagreb oko imovine, gde je pre godinu dana postignut odredjeni dogovor izmedju dve firme, o čemu su obaveštene agencije za privatizaciju dve zemlje.
ĆImam dokumente da su poslali pismo o zainteresovanosti, a nastavlja se sudjenje za vraćanje imovine tako da su oni reagovali i u Agenciji i ovde, a mi smo samo nešto izmedjuĆ - dodaje Vidaković.
Osim Poljoopskrbe, iz Subotice se na ovom spisku nalazi još nekoliko preduzeća Ć Urbing koji nema zaposlenih, Poljocoop koji ima jednog zaposlenog, Merkator sa Palića, takodje sa jednim zaposlenim, dok ubedljivo najviše zaposlenih na ovom spisku Ć 202 ima DP Solid.
Akcioni plan Vlade Republike Srbije usvojen je 31. januara 2015. godine, kojim će se pokretanjem stečaja okončati postupak privatizacije 188 preduzeća u kojima nema proizvodnje, niti za njih ima zainteresovanih investitora, ili je u njima poslovanje neodrživo.
Ministarstvo privrede apelovalo je na rukovodstva i radnike 188 firmi, koje su se našle na spisku za stečaj da se prijave za socijalne programe.
To je preduslov da bi najveći broj zaposlenih mogao da dobije sredstva predvidjena Programom za rešavanje viška zaposlenih u postupku privatizaciju za 2015.

Ostavi komentar


Pročitao/la sam i prihvatam uslove korišćenja




Povezane teme:

Kalkulator dozvoljenog minusa
Dozvoljeni minus
Nedozvoljeni minus
dana