BEOGRAD, 18. maja (Tanjug) - Vojvodjanska banka je prva kompanija u Srbiji čiji su zaposleni prošli dobrovoljni program obuke za srpski znakovni jezik, kako bi u svakodnevnom radu mogli da komuniciraju i sa gluvim i nagluvim osobama. Do sada su dobrovoljnu obuku za znakovni jezik prošli zaposleni u filijalama u Beogradu, a trenutno je u toku i obuka za zaposlene u Novom Sadu.
BEOGRAD, 18. maja (Tanjug) - Vojvodjanska banka je prva kompanija u Srbiji čiji su zaposleni prošli dobrovoljni program obuke za srpski znakovni jezik, kako bi u svakodnevnom radu mogli da komuniciraju i sa gluvim i nagluvim osobama.
Do sada su dobrovoljnu obuku za znakovni jezik prošli zaposleni u filijalama u Beogradu, a trenutno je u toku i obuka za zaposlene u Novom Sadu.
Planom se predvidja učešće zaposlenih iz ostalih filijala Vojvodjanske banke na teritoriji Srbije, saopšteno je iz te banke.
U okviru prve faze posebnom oznakom su već obeležene filijale Vojvodjanske banke na Voždovcu i Crvenom krstu u Beogradu, kako bi na taj način bile prepoznatljive svojim klijentima.
Banka se na takav korak odlučila u cilju lakše komunikacije i uključivanja osoba sa oštećenim sluhom u društvene tokove, a koji će ubuduće moći samostalno i lakše da koriste sve njene usluge, kao što je otvaranje računa ili provera dozvoljenog minusa na tekućem računu.
ĆPrva smo kompanija koja je u Srbiji pokrenula ovaj vid dobrovoljne edukacije zaposlenih u saradnji sa KC Čukarica i preduzećem 'Talking hands', a sve u želji da pružanje bankarskih usluga omogućimo, bez dodatne pomoći i gluvim i nagluvim osobama", rekla je menadžer za društveno odgovorno poslovanje Vojvodjanske banke Zorica Džida.
Po evidenciji u Srbiji ima oko 100.000 nagluvih i 30.000 gluvih osoba, od čega samo u Beogradu živi oko 10.000 gluvih, dodala je Džida.
"Prepoznali smo potrebu naših gluvih i nagluvih sugradjana da im olakšamo korišćenje bankarskih usluga. Uz veliki entuzijazam naših kolega unapredili smo kvalitet pružanja usluga i iskreno verujemo da će i druge odgovorne kompanije slediti naš primer", zaključila je Dižda.
Ostavi komentar