Tekst objavljen: 17.01.2013 15:10        


Spisak nezaposlenih u BiH u poslednjih pet godina u proseku je „produživan“ za blizu 13.000 ljudi godišnje, koliko orijentaciono broje i manji gradovi u BiH, pokazuju zvanične informacije.

BiH godišnje dobije pun grad nezaposlenih

Prema posljednjim podacima Agencije za rad i zapošljavanje BiH, posao traži 547.797 ljudi, što je rekordna brojka od 2006. godine do danas.

Dok komentarišu ovakve podatke, nezaposlene, sindikalce i poslodavce objedinilo je jedno osećanje – pesimizam.

U Udruženju nezaposlenih BiH podvlače da se više niko i ne oslanja na to da će ih pozvati službenici zavoda za zapošljavanje i ponuditi im radno mesto.

I sindikalni radnici upozoravaju da zvona za uzbunu odavno zvone, ali da ih oni koji su najodgovorniji – ne čuju.

Ljuti su i privrednici, jer se, kažu, u BiH, kakva je sada, ne oseća da nadležni nezaposlenost smatraju problemom broj jedan, što bi trebalo da bude. Pitaju se poslodavci da li će se vlast ikada pozabaviti problemima koji gase radna mesta.

Ostavi komentar


Pročitao/la sam i prihvatam uslove korišćenja




Povezane teme:
BiH bosna i hercegovina nezaposleni nezaposlenost ekonomska kriza

Kalkulator dozvoljenog minusa
Dozvoljeni minus
Nedozvoljeni minus
dana