Tekst objavljen: 27.05.2013 16:50        


Evropska komisija je pokrenula istragu protiv američke kompanije Epl zbog primene antikonkurentske taktike prilikom prodaje ajfona i tehničkih ograničenja zarad izbacivanja rivalskih kompanija sa evropskog tržišta.

Epl pod istragom zbog antikonkurentske taktike

Na osnovu upitnika koji je prošle nedelje poslat na adrese nekoliko evropskih mobilnih operatera, Komisija će se fokusirati na uslove distribucije koji bi mogli da favoziruju Epl obezbeđujući da nijedan rival ne osigura bolji prodajni ugovor.

Na vest o pokretanju istrage, američki tehnološki gigant Epl je odgovorio da su njegovi ugovori u skladu sa evropskim zakonima. Ova istraga je pokrenuta nakon pritužbi privatnih mobilnih operatera, a trenutno je u prvoj fazi.

Pre pokretanja zvanične istrage, Komisija mora biti sigurna da Epl ima dominantnu poziciju na evropskom tržištu smartfona, što će možda biti teško dokazivo s obzirom na popularnost elektronskih uređaja Galaksi južnokorejske kompanije Samsung.

Ostavi komentar


Pročitao/la sam i prihvatam uslove korišćenja




Povezane teme:
distribucija epl evropska komisija monopol istraga mobilni operateri

Kalkulator dozvoljenog minusa
Dozvoljeni minus
Nedozvoljeni minus
dana