Tekst objavljen: 08.06.2015 11:25        


ZAGREB, 24. maja (Tanjug) - Anketa koju je u Hrvatskoj sproveo portal MojPosao, na uzorku od hiljadu zaposlenih pokazala je da 57 odsto njih veruje svom nadredjenom, pri čemu žene ukazuju više poverenja - 59 odsto, u odnosu na 55 procenata muškaraca. Najviše povjerenja u nadredjenog imaju mladi. Cak 66 posto mladih od 30 godina veruje svom nadredjenom, dok poverenje u šefa ima 55 odsto anketiranih izmedju 31 i 40 god

Više od polovine Hrvata veruje svojim šefovima

ZAGREB, 24. maja (Tanjug) - Anketa koju je u Hrvatskoj sproveo portal MojPosao, na uzorku od hiljadu zaposlenih pokazala je da 57 odsto njih veruje svom nadredjenom, pri čemu žene ukazuju više poverenja - 59 odsto, u odnosu na 55 procenata muškaraca.
Najviše povjerenja u nadredjenog imaju mladi. Cak 66 posto mladih od 30 godina veruje svom nadredjenom, dok poverenje u šefa ima 55 odsto anketiranih izmedju 31 i 40 godina starosti i 49 odsto starijih od 41 godinu, preneo je Tportal.
Svom šefu najviše veruju zaposleni s višom stručnom spremom, njih 66 posto.
Tipične mane šefova, prema odgovorima anketiranih, su arogancija i bahatost (43 odsto) i preuveličavanje grešaka (36 odsto).
Iskren i prijateljski odnos sa šefom ima ukupno 35 odsto isptanih i takav lakše ostvaruju sa šefom muškarcem, "pristojan" odnos ima 40 odsto njih, hladan 12 odsto, a neugodan 10 odsto zaposlenih.
Ukupno 38 procenata ispitanika kojima je nadredjeni muškarac reklo je da imaju jako dobar odnos s šefom, dok je isto izjavilo 31 odsto anketiranih kojima je žena šef.
Skoro polovina ispitanika ne odobrava što šef traži njihov dodatni angažman. Malo više od petine ispitanika - 23 odsto smatra da šef traži dodatni angažman i to odobravaju, dok ih je 28 odsto protiv posla koji im nije u opisu radnog mesta.
Čak 75 procenata ispitanika navodi da ih šef ceni, od kojih 39 odsto smatra da je to samo kada treba nešto dodatno uraditi. Nadredjeni svoje zadovoljstvo najčešće iskazuju usmenom pohvalom (43 odsto), novčanu nagradu primilo je 11 odsto ispitanika, dok ih je devet odsto nagradjeno slobodnim danom. Pisanu pohvalu doživelo je svega pet procenata ispitanih.
Iako se često može čuti fraza "Kako bih ga/je udario/la!", poriv da fizički napadnu svog nadredjenog ipak je samo verbalni izraz trenutnog besa. Većina ispitanika - 60 odsto, nikada ne bi naudila svom nadredjenom.
Polovina ispitanih ceni svog šefa kao stručnjaka.
Nešto malo više anketiranih (50 odsto) ceni svog nadredjenog u slucaju kada je to muškarac, nego kada je žena (46 odsto).
Većina anketiranih (61 odsto) s nadredjenima ipak ne bi bili prijatelji, čak ni da su se upoznali u drugim okolnostima.
Svega 13 odsto ispitanika je u prijateljskom odnosu sa svojim šefom i izvan posla, dok bi ih 26 procenata moglo biti u takvom odnosu da su okolnosti drugačije.

Ostavi komentar


Pročitao/la sam i prihvatam uslove korišćenja




Povezane teme:

Kalkulator dozvoljenog minusa
Dozvoljeni minus
Nedozvoljeni minus
dana