Neizvesno je da li će Vlada Srbije u ovoj godini pristupiti reformama o kojima je Fiskalni savet pričao, koje je ona deklarativno prihvatila u svojoj Fiskalnoj strategiji - kaže član Fiskalnog saveta Nikola Altiparmakov.
On dodaje da ćemo "spremnost da se uđe u reforme prepoznati kada u martu dođe misija Međunarodnog monetarnog fonda (MMF) i ako se njom sklopimo finansijski aranžman; u suprotnom, napravićemo veliki korak ka ambisu koji se zove kriza javnog duga, koja bi mogla da eskalira u periodu od 2015 - 2017. godine, a to bi ličilo na situaciju u Grčkoj, možda još i gore".
Altiparmakov je podsetio da su od sredine 2006. godine, kada se završio poslednji veliki aranžmana sa MMF, ekonomske reforme u Srbiji zamrznute.
On je podsetio da je dosta ekonomista 2009. i 2010. godine, pozivajući se na neuporediva iskustva razvijenih zemalja, sugerisalo da probijanje granice javnog duga od 45 odsto i nije tako strašno, da mi možemo da dozvolimo sebi da se dodatno zadužimo, kako bi stimulisali privredu, i da tada nije postojalo dovoljno razumevanje društva koliki je veliki problem visok budžetski deficit i javni dug.
Altiparmakov je kao najveći problem istakao činjenicu da se mi sve više zadužujemo da bi isplaćivali plate i penzije, što nije održivo i mora da se promeni.
On kaže da se ovde ne radi o pitanju da li se nešto želi ili ne; taj jaz će morati da se zatvori ekonomskim reformama ili ćemo doći u grčki scenario, gde će se on prisilno zatvoriti.
to ovi amerikanci pricu kako minemamo pare a midomacini ljudi s parei uve k ce bidne srbi zivu lepo
To što pričate nije tačno !!!
Mladja je rekao da se što više troši jer se podstiče rast ekonomije !!!
Nije bitno odakle su pare...od privatizacije su potrošene , mora se naći neki drugi izvor para !!! Od nečega glasači moraju živeti !!! Šta ako to buduće generacije treba da vrate...pa mi im ostavljamo sve što imamao pa neka se malo i oni pomuče !!!
De mi se "dede" ona gomnjiva motka ???