Dok kompanija Nike pokušava da se vrati na staze stare slave i opravda svoju reputaciju dominantne sile u maloprodaji, čini se da sportski div značajno ulaže u tehnološke i dizajnerske poslove.
Uvid u to koliko su plaćeni neki od ključnih stručnjaka u kompaniji pružaju javno dostupni podaci o radnim vizama, koje je, prema pisanju portala Business Insider, svaka kompanija dužna da otkrije američkom Ministarstvu rada.
Prema podacima s polovine jula, Nike je na svojoj stranici za zapošljavanje imao otvoreno oko 890 pozicija širom sveta.
Trenutni izvršni direktor Eliot Hil, koji se vratio u kompaniju u oktobru, objasnio je investitorima da Nike usmerava svoje radnike na pet ključnih područja delovanja: kulturu, proizvod, marketing, tržište i povezivanje s potrošačima u njihovim lokalnim zajednicama.
Ova strategija se uklapa u napore sportskog giganta da svoje glavne brendove - Nike, Jordan i Converse — usmeri na ključne sportove poput trčanja i košarke.
- U Najku smo usred reorganizacije - navodi se u izjavi kompanije za Business Insider. - Cilj reorganizacije i sportske strategije je "stvoriti oštrije razlike i dimenzije" za svoje brendove.
Svaka ideja se "tarifira", a zarade zaposlenih kreću se od 91.000 dolara godišnje za višeg 3D dizajnera, dok viši direktor softverskog inženjerstva može da dosegde cifru i od 301.378 dolara.
Softverski inženjeri godišnje zarade od 146.383 do 192.227, analitičari 163.985, a dizajneri materijala 100.000 dolara. Viši menadžer softverskog inženjerstva plaća se 273.156 godišnje, a menadžer data inženjerstva od 168.031 do 213.190 dolara.
Ostavi komentar